• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
  • 0 items
MMV

MMV

Natuurlijk tegen kanker

Recepten Voedingsmiddelenlijst
Uitzicht 5 2025 Antibioticaresistentie 1
Uitzicht 4 2025 Afwijken van het protocol 2
  • Kanker
    • Is kanker erfelijk?
    • Genetica en epigenetica
    • Wat kan ik zelf doen?
    • Preventie
    • Steun en begeleiding
    • Kankersoorten
  • Voeding
    • Moermandieet
    • MMV-Voedingsrichtlijnen
    • Wetenschappelijke onderbouwing
    • Recepten
    • Suiker
    • Kruiden
    • Fermenteren
    • Kiemgroenten
    • Voedselbereiding
    • Uit eten met Moerman
  • Gezond leven
    • Inspanning
    • Ontspanning
    • Psyche
    • Verbinding
  • (Zelf)onderzoek
  • Nieuws
    • Agenda
    • Laatste nieuws
    • Columnisten
    • Ervaringen
    • Nieuwsbrief
    • Uitzicht
  • Over
    • Wie zijn wij
    • Organisatie
    • Activiteiten
    • Vrijwilligers
    • Vacatures
    • ANBI
    • Amnestie
    • Steun ons
    • Contact
  • Webshop
    • Uitzicht
    • Boeken
    • Bijeenkomsten
    • Overig
U bent hier: Home / Nieuws / Suiker is suiker maar niet heus

Suiker is suiker maar niet heus

Suiker is suiker maar niet heus 3
27 augustus 2019

Suiker is suiker, of het nu in koekjes zit of in sinaasappels. Dat wordt tegenwoordig algemeen gedacht. Maar het is te kort door de bocht. Je kunt beter een sinaasappel eten.

Diëtiste en voedingswetenschapper Dana Hunnes, onderstreept dat als we een biet eten of een appel, dan eten we ook alle andere voedingsstoffen die er in zitten, zoals water, vetten en proteïnes.

‘Ze zijn uit hun natuurlijke context gehaald’

Hunnes is verbonden aan de vermaarde Universiteit van Califonië – Los Angeles (UCLA). “Veel soorten suiker, zoals rijst- of agavesuiker, zijn technisch gezien natuurlijke suikers, maar als ze onttrokken worden aan het product, verkocht in hoge concentraties en toegevoegd aan ongezonde voedingsmiddelen, dan zijn ze hetzelfde als witte suiker,” legt Hunnes uit aanThe Huffington Post.

 “Ze zijn immers uit hun natuurlijke context gehaald. Als we het hebben over natuurlijke suiker dan gaat het om suiker die van nature in fruit, groenten of melkproducten zit.”

Wetenschapper aan de Amerikaanse Icahn School of Medicine van Mount Sinai, Avigdor Arad, legt uit dat er weinig verschil is tussen toegevoegde en natuurlijke suiker. “Maar de manier waarop het wordt gepresenteerd aan het lichaam, waar de suiker in zit en de hoeveelheid ervan is wel heel anders,” zegt hij.

Toegevoegde suiker stuurt ons systeem in de war

De natuurlijke suiker in fruit en groente is nooit zo geconcentreerd als die van toegevoegde suiker en er zitten altijd gezonde voedingsstoffen bij, zoals vezels, die ervoor zorgen dat de suiker niet zo snel wordt opgenomen. “Toegevoegde suiker stuurt ons systeem in de war, omdat we heel veel insuline moeten produceren om het af te breken en een chronisch verhoogd insulinegehalte kan veel schade aanrichten,” aldus Arad.

Beeld: vivakoffie.nl

MMV maakt wekelijks een selectie uit het nieuws over voeding en leefstijl in relatie tot kanker en andere medische condities.

Inschrijven nieuwsbrief

Nieuws

Alle nieuwsberichten
Creatine veilig te gebruiken. Kan het meer dan het etiket zegt? 4

Creatine veilig te gebruiken. Kan het meer dan het etiket zegt?

Juicers klaar? Sappen maar! Nieuwe Uitzicht onderweg met zomerse saprecepten 5

Juicers klaar? Sappen maar! Nieuwe Uitzicht onderweg met zomerse saprecepten

Langdurig watervasten: alleen onder medische begeleiding 6

Langdurig watervasten: alleen onder medische begeleiding

Advertenties

De Roode Roos 7
Lamberts Health Benefits 8
Tradeline 9

Footer

logo

Centraal Bureau MMV

(0347) 34 69 55

(ma-do 09:00-13.00 uur)

Name(Vereist)
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

privacy policy | disclaimer

www.mmv.nl © 2025 | Website realisatie & advies: WebFundament